NáchodPanthers
2:3(0:2,0:1,2:0)
so 13. 1. 2024 18:00 @ SH TJ Náchod, Národní liga, 17. kolo

Muži dál drží čelo, v Náchodě jim stačily tři trefy

Panteří vedení v čele Národní ligy pokračuje i po druhém novoročním kole. V Náchodě svěřenci Patrika Míky zadělali na vítězství už v úvodní třetině, gólově úsporný mač pak ovládli i přes závěrečné polevení.

Vývoj v tabulce třetí nejvyšší tuzemské soutěže je už nějaký ten pátek neměnný. Vedoucí Panteři si drží dvoubodový náskok před dotírající Plzní, oba celky mají zároveň i nejlepší formu a tak není divu, že se boj o celkové prvenství v základní části ostatním celkům vzdálil už na minimálně dvanáct bodů. A nic se nezměnilo ani v rámci 17. Kola letošního ročníku.

Chlapce z Radlic tentokrát los zavedl na palubovku nepříjemného Náchoda, tedy celku, který ještě nikdy nedokázal Pražany porazit a toužil po zlomení této nepříjemné série – do karet by případné vítězství hrálo domácím i vzhledem k již zmíněné velké ztrátě na vedoucí dvojici. Souboj prvního se třetím nicméně začal podstatně lépe pro hosty – už zkraje třetí minuty je do vedení poslal po skvělé přihrávce Nového Kačer, stejně tak byla využita i první nabídnutá přesilovka, tentokrát z hole Kšíra, jenž Skalického překvapil přízemní ranou takříkajíc „na bližší“. Domácí kontrovali velkou šancí, která ale skončila na tyči, na rozdíl od svých soupeřů pak nedokázali zužitkovat svou první početní výhodu.

K jejich smutku navíc i druhá třetina začala prakticky totožně, jak ta první, tedy rychlým gólem z šatny – tentokrát to byl Riley, kdo z osy hřiště parádní ranou prostřelil Skalického. Nejen pro něj a jeho spoluhráče, ale i pro 115 platících diváků na tribunách to ale bylo naposledy, co mohli vidět radost bíle oděných. Ve zbytku druhé třetiny už se totiž vlastně nic nestalo, jistě, hra se přiostřila a přibylo osobních soubojů, Panteři ale zároveň poměrně v poklidu bránili třígólový náskok a mohli přidat i další trefy, nebýt nevyužité přesilovky či neproměněných brejkových situací.

Obecenstvo si tak na další góly muselo počkat až do závěrečné třetiny, kdy se konečně dočkalo i tref svých miláčků. Možná za to mohlo i lehké polevení hostí, kteří jinak hráli velmi soustředěně a pozitivní atmosféra z lavičky asi moc radosti většině přítomných neudělala. Obě trefy dělily nějaké čtyři minuty a v lecčems si byly podobné – nepohlídaní hráči při rozehrání standardní situace, dvě povedené rány a společní jmenovatelé, tedy duo Špaček – Macháček. Dvě rychlé branky navíc domácí hráče pořádně nabudily a po stažení na dvě lajny dokázali Náchodští lídra tabulky zamknout a vytvořit si velké šance, které ale všechny dokázal vykrýt skvělý Buzík v hostující kleci.

I díky němu pak Panteři gólově chudé utkání doklepali k vytouženému závěru a těsnému vítězství 3:2, po kterém se nadále drží na čele, dva body před plzeňskou Slavií, se kterou se utkají už za necelé tři týdny na domácí půdě v Rudné.

Autor: Tomáš Pauček