Ženy v projektovém utkání nestačily na Chomutov, následně přehrály Strašecí

Hodně odlišné dva zápasy prožily o víkendu prvoligové #princezny. Ty nejprve doma před více než 150 diváky podlehly ambicióznímu Chomutovu, kterému navíc nevstřelily ani jednu branku, chuť si pak alespoň trochu spravily o den později, kdy naopak dokázaly v přestřelce přetlačit florbalistky Nového Strašecí.

Na sobotní bitvu nebudou Panterky vzpomínat v dobrém. Na bitvu s Chomutovem připadlo i celoklubové focení, které do Rudné nalákalo velkou vlnu fanoušků, jenž byla velmi pravděpodobně ještě vyšší, než uvádějí oficiální počty. Spokojená ale mohla být jen malá část, jež fandila hostujícímu Chomutovu. Ten se od začátku prezentoval aktivní hrou, Panterkám dovolil minimum gólových šancí a už v úvodní desetiminutovce odskočil do dvoubrankového vedení, které se ještě do první přestávky stalo dokonce tříbrankovým. Podobný obraz hry pokračoval i ve třetině druhé, v níž se sice hosté soustředili i o něco více na obranu, i tak ale Panterkám dokázali vstřelit další dva góly a víceméně tak rozhodnout o konečném výsledku.

Ten se domácí hráčky snažily v závěrečné periodě ještě alespoň korigovat, jejich zlepšený výkon ale vyústil jen v několik skutečně nebezpečných akcí, které navíc všechny do jedné skončily na jisté brankářce Bocianové. Ta nakonec mohla oslavit zisk čistého konta, její spoluhráčky pak jednoznačné vítězství hostí potvrdily ještě šestou trefou a Pražanky tak z utkání odešly s prázdnou.

Nedělní bitva byla už o něčem jiném. Panterky byly na papíře v souboji s Novým Strašecí favoritkami a byť znovu inkasovaly jako první, tuto roli zvládly potvrdit. Na branku hostí vyslaly dle oficiálních statistik hned 51 střeleckých pokusů, první z nich se ujal na konci 11. minuty, kdy přes hodinu a půl trvající střelecké prokletí prolomila Staňková, ještě do konce třetiny jí navíc následovala Schmiedová s Kris, po první části tak na tabuli svítilo skóre 3:2.

Panteří tlak pokračoval i ve druhé části, gól ale viděli fanoušci na obou stranách, oba celky se prosadily po jedné trefě. Hráčky si ale nechaly to nejlepší na závěrečnou část – zejména ty domácí, které parádní sekvencí tří branek za jedinou minutu odskočily do rozhodujícího vedení, které s drobnými obměnami držely až do závěrečné pětiminutovky. V ní se sice Strašecí ještě dokázalo dvakrát poradit, klid na panteří hokejky nicméně vrátila nová posila Kateřina Bünterová, jež si povodila hostující brankářku a stanovila tak konečný výsledek na 8:5.

Panterky tak z premiérového domácího dvojutkání berou tři body a v neúplné prvoligové jim patří průběžné osmé místo. Šanci na posun směrem vzhůru mají znovu za dva týdny, kdy se na venkovních hřištích utkají s Českou Lípou a Ústím nad Labem.