Šestibodové tažení na Barrandově pro Ženy B

Rezervní ženský tým čekal po krátké pauze (2 týdny) další turnaj, kdy rozpis zápasů byl k našemu týmu velice nemilosrdný a první utkání jsme měly naplánované na nekřesťanskou hodinu 8:00. I přes tuto kaňku se na turnaj přihlásilo velký počet hráček (to takhle ze startu sezony moc nepamatujeme). Přestože je to na Barrandově náročné s hledáním parkovacího místa, tak jsme v celkovém počtu 13+1 nastoupily včas.

Ranním soupeřem nám byl pořádající tým Sparta Praha B, který do utkání šel s nejmenším možným počtem hráček, se kterým lze utkání odehrát, tzn. 5+1. První třetina z naší strany byla poměrně vlažná (jak tomu tak u nás ty první třetiny bývají). To však nezastavilo kouzelnici Barču, která hned v první části zkompletovala hattrick. Podařilo se nám také vstřelit gól v oslabení. Ve druhé třetině soupeř mírně ožil a podařilo se jim skórovat. Následně však rozjela svůj gólostroj Áďa, která též zkompletovala hattrick za jednu třetinu. Gólové hody přišly až v závěrečné třetí třetiny, kdy hned další dvě hráčky (Jíťa a Mirečka) také úspěšně zdolaly třígólovou bilanci. Konečný stav 17:2.

Dobré na rozpise bylo, že jsme druhý zápas hrály hned ob zápas, tedy s nejkratší možnou pauzou. Tam na nás však čekal daleko silnější a florbalovější tým - Star98 B.

Skóre otevřel soupeř po sporné situaci, kdy za nás jedna z hráček od soupeře doslova ležela v brankovišti. Do konce třetiny jak první tak druhé se nám vždy podařilo náskok soupeře snížit. Ovšem třetí třetina a pro nás za ten den již šestá byla ve znamení první útočné trojice Áďa-Jíťa-Barča, která si svými ladnými a úplně jednoduchými florbalovými pohyby pohrála se soupeřem a tak aj druhý zápas jsme dotáhly do zdárného konce. Konečný stav 5:4.

Teď máme cca měsíc pauzu na zregenerování šrámů a vypilování detailů.

Autor: Andrea Nováková