Remízový start stržek

Na první turnaj letošní sezóny jsme vyrazily do Nehvizd. I přes nepříznivé počasí a zavřenou halu jsme se nakonec všechny v pořádku sešly a mohly jsme vstoupit do prvního utkání proti Dvojce.

Na obou týmech bylo vidět, že brzké zápasy nejsou jejich silná stránka, takže se to utkání neslo spíše v duchu přestřelky, než systematické hry. I když se nám podařilo odskočit do vedení o dvě branky, našemu soupeři netrvalo dlouho vyrovnat a následně se i ujmout vedení po našem zkratu v obraně. V posledních minutách jsme se snažily až tak vyrovnat, že si trenér druhého týmu vzal timeout, který jim spíše uškodil a nám pomohl, neboť se nám 30 vteřin před koncem přeci jen podařilo dorovnat skóre a tak jsme si z prvního zápasu odnesly remízu.

Ve druhém zápase se holky snažily navázat na povedené části z prvního zápasu, ale nevedlo se jim podle představ. Vyprodukovaly pouze pár střel a obranná část nebyla z daleka stoprocentní. Holkám se podařilo vyrovnat až ve 22. minutě a tak si odnesly už druhou remízu.

Do třetího zápasu šly holky s pokyny si v zápase vyzkoušet co nejvíce nových věcí, jelikož udržení druhého koše si už zajistily předchozími výkony. Celý zápas měly ve své režii, gólový účet otevřely už ve druhé minutě, obrannou činnost plnily velmi svědomitě a zakončily tak první turnaj výhrou 10:4 s Tigers.

Do další turnajů si budou chtít holky přenést výkon z posledního zápasu a poprat se tak o postup do 1. koše.

Autor: Šárka Hromková