Prodlužované zápasy přinesly juniorům tři důležité body

Dva zápasy odehrané, čtyři zbývají. Junioři vstoupili do kvalifikace dvěma nesmírně vyrovnanými duely, které v obou případech rozhodlo až prodloužení, respektive samostatné nájezdy. A zatímco na Vinohradech se radovali Panteři zásluhou povedené akce ze hry, v Brně byli v nájezdové loterii úspěšnější domácí Bulldogs – svěřenci Lukáše Jenšíka díky tomu začali novou sezonu třemi body.

Systém kvalifikace zůstává (na rozdíl od řady dalších soutěží) zatím neměnný a před Pantery tedy stála již tradiční úvodní část sezony – kvalifikační skupina o čtyřech týmech, z nichž ten nejúspěšnější získá přímou místenku do CE ligy, druhý v pořadí pak o dodatečný postup zabojuje v baráži. Radlickým chlapcům los přidělil pražské derby s Bohemians a SKV, posledním do party pak byli brněnští Bulldogs. Úvodní víkend znamenal venkovní bitvy na půdě druhého a třetího jmenovaného.

Právě s Vinohrady přitom Panteři už letos jednu bitvu svedli, když je na Prague Games dokázali přetlačit po nájezdech. Podobně vyrovnaná bitva se očekávala i tentokrát a prognózy byly naplněny do puntíku - v sobotu krátce po poledni odstartoval v Rieger aréně duel tří rozdílných třetin. Ta první byla nejvyrovnanější, na obou soupeřích byla znát nerozehranost a pro chyby či nepřesnosti se nemuselo chodit daleko. Přesto v ní byli hosté úspěšnější, když se po čtyřech minutách ujali vedení zásluhou Linhy a následně skvěle zareagovali i na srovnávací trefu Hubingera – neoblíbený „šatňák“ věnoval soupeři půl minuty před sirénou Kuchař.

Druhá část patřila v její úvodní desetiminutovce domácím, kteří si tvořili velké šance, dlouho ale nemohli vyzrát na pevného Stárka, jenž až do konce 30. minuty držel hubené panteří vedení v platnosti. Když už přeci jen došlo na kapitulaci, zastoupili ho spoluhráči – ti naopak po vyrovnání ožili, začali taktéž vystrkovat drápky a odměnou jim byly hned dva zásahy, po Ježkovi se prosadil Motl a poprvé poslal Pantery do dvoubrankového vedení. Jenže jak již bylo zmíněno, nerozehranosti a nevynucených chyb nebylo zrovna málo a doplatil na to i tento panteří náskok, jenž se ve třetí části podařilo Vinohradům dorovnat a i přes vyloučení Beneše v nepříjemný čas došlo utkání až do prodloužení.

V něm naopak zafungovala přesilovka hostům. Ti v ní dostali balonek rychlou kombinací až na Linhu, jenž parádní pumelicí pod horní tyčku přisoudil druhý bod Panterům a odstartoval výbuch radosti na střídačce i tribunách.

Skvělý závěr znamená bod z Brna

Nedělní bitva s Bulldogs byla podobná té sobotní jak nasazením, tak i vyrovnaností. Panteři měli svému soupeři z loňské kvalifikace co vracet a jako první se také ujali vedení, když se už po necelých třech minutách prosadil starší z bratří Uherů. Šancí jinak příliš nebylo, tu největší panteří nasměroval pouze do břevna Linha, naopak Stárek musel být v pohotovosti častěji a ještě do konce třetiny taktéž lovil míček ze sítě, když jej překonal pěknou ranou Úhela.

Druhá část přinesla stejné skóre, jen v opačném pořadí. Bulldogs se ujali vedení na konci 23. minuty díky povedené rozehrávce, Panteři pak znovu mohli děkovat Stárkovi, jenž v bráně čaroval a držel své spoluhráče na dostřel. Na druhý pokus se jim navíc podařilo využít přesilovou hru po krásné kombinaci zakončené Kryštofem Uherem, tedy nejmladším hráčem na hřišti, jenž našel místečko pod padajícím Heraleckým.

A třetí třetina? Znovu podobný scénář. Stárek fantastickými zákroky držel Pražany nad vodou, ti naopak v zakončení selhávali, navíc mezi 49. a 54. minutou dvakrát inkasovali a do závěru tak šli za stavu 2:4. Ten ale byl naopak v jejich režii a díky obrovskému odhodlání a trefám Ježka s Benešem poslali utkání podruhé za dva dny do prodloužení. V něm tentokrát žádný z týmů skórovat nedokázal a tak přišly na řadu nájezdy, v nichž se prosadil pouze domácí Pařenica, jenž tak pro svůj celek získal druhý bod.

Panteři tak z úvodního kvalifikačního víkendu berou tři body, příští týden je pak doma čekají favorizovaní Bohemians a odveta bitvy s SKV.