PanthersKrálův Dvůr
5:4(2:1,2:2,1:1)
so 14. 9. 2024 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 1. kolo

Povedený start mužů, doma přehráli Králův Dvůr

Úvodní ligové kolo vyšlo elitnímu družstvu mužů na jedničku. V domácím prostředí porazili Králův Dvůr 5:4, v duelu s oblíbeným soupeřem ani jednou neprohrávali a slaví zasloužené tři body.

Už tradiční bitva Národní ligy, která je i díky místu konání v Rudné prestižní pro hostující fanoušky, znovu přilákala více než stovku zvědavců, kteří mohli sledovat aktivní úvod Pražanů. Ti sice na poslední chvíli přišli o Rileyho, jenž nenastoupil vinou zdravotních potíží, i tak ale svého soka v první periodě přehrávali a brzy se ujali vedení, když náramnou akci až do prázdné klece neomylně zakončil Wojnar. Navýšit jejich vedení mohl Hrubý v samostatném úniku, na Eibla ale nevyzrál, hosté navíc záhy srovnali zásluhou Čiky.

Bylo to ale naposledy, kdy na tabuli svítil nerozhodný stav, který tam navíc vydržel pouhých 52 vteřin, než Panterům vrátil gólovou výhodu Urban. Atraktivní florbal už v první části další trefu nepřinesl, v té druhé pak ze strany hostů došlo ke znatelnému zlepšení, zařízení ale nadále trefovali domácí. Ti se po necelých čtyřech minutách dočkali třetího gólu po parádní teči Kšíra, ten samý hráč navíc ve 32. minutě zvýšil na 4:1, když z dálky překonal hostujícího brankáře.

Nutno ale podotknout, že za průběžné vedení mohli hráči v červeném děkovat také brankáři Alimu, jenž zneškodnil několik velkých šancí soupeře. Ve druhé třetině ale dvakrát kapituloval i on – nejprve vinou nedůrazu obránců, kteří v nebezpečné vzdálenosti dovolili zakončit Pochovi, následně pak při zvýšeném tlaku hostí nestihl včas přijít blok proti Čikovi, jenž podobně jako při své první trefě využil volného místa na středu.

Do třetí části tak šli domácí s jednobrankovým vedením, které hned v úvodu dokázal znásobit Zdrubecký, jenž překvapil Eichela střelou na bližší tyč a vrátil tak na panteří hokejky tolik potřebný klid. Těm svědčil i vyrovnaný průběh hry, kdy se domácím obráncům povětšinou dařilo držet soupeře daleko od Aliho, za stavu 5:3 se tak vstupovalo i do závěrečné desetiminutovky. V ní se i poprvé vylučovalo a zatímco Pražané svou přesilovku využít nedokázali, hostům se to při trestu Kačera povedlo, na 4:5z jejich pohledu parádní dělovkou snížil Uhřík. Závěrečný tlak Králova Dvora ale byl hodně otupen dvěma dalšími tresty, Panteři tak dohrávali zápas v početní výhodě a výsledek si utéct nenechali – vítězství 5:4 pro ně znamená i úvodní tři body v nové sezoně.