Pokažený start rezervních juniorů

Do nové sezony poprvé vstoupili Junioři B na pražské Unihoc Aréně. No a pokud se něco mohlo pokazit, tak se tak stalo. O opravený report z turnaje se postaral a původní trochu fiasko zachránil Riško Rybáček.

Do prvního zápasu jsme vůbec nevstoupili tak jak jsme chtěli. Už po půlce první třetiny jsme totiž prohrávali 0:3, ale trefou Reksa to ještě vypadalo nadějně. Druhou třetinu jsme hráli v poměru s první třetinou výborně, konečně nám fungovala obrana, ale do útoku nám to furt nešlo. I přes dobrou obranu jsme se gólu nevyhnuli a inkasovali jsme po čtvrtý. No a poslední třetí třetinu jsme si už jenom jen tak odpinkali, inkasovali jsme další čtyři góly, Luky Mára dostal 2+2 za hrubost a zápas byl u konce s konečným výsledkem 1:8. Určitě se musíme poučit z našich chyb, zlepšit útok a i obranu, protože inkasovat osm gólů a vstřelit jediný si prostě nemůžeme dovolit.

Druhý zápas nás čekal o trochu lehčí soupeř, Neratovice. Do zápasu to zase nebyl dobrý vstup, inkasovali jsme první, ale díky Igimu a jeho zachycení příhry Neratovic jsme rychle odpověděli na první gól a bylo srovnáno. Bohužel dravější byly Neratovice a po první třetině jsme prohrávali 2:4. Do druhé třetiny jsme vstoupili ještě hůř jak do první a inkasujeme pouhých třicet sekund od jejího začátku.

Poté si už hrály v podstatě pouze Neratovice, bohužel právě kvůli našim zbytečným vyloučením. Ale poté přišla naše světlá chvilka a v přesilovce 2+2 se nám povedlo vstřelit dva góly zásluhou Bráby a po výborné teči Igiho. Ještě přidal góla Fíla Stašák a rázem bylo 5:7, ale poslední slovo měly znovu Neratovice, po konci druhé třetiny tedy byl stav 5:8. No a poslední třetinu se nic moc už nestalo. Jednou jsme inkasovali a jednou jsme dali gól v oslabení díky Fílovi Spěvákovi. Výkon se od prvního zápasu hodně lišil a to v dobrém. Útok se hodně zlepšil, ale pro změnu tápala obrana. Týmově jsme se taky zlepšili.

Sice bereme 0 bodů, ale je to začátek sezony, takže se dalo čekat že náš výkon bude podprůměrný, ale doufám, že se to do příštího turnaje zlepší a 5.10. doma na Radlicích vezmeme 6 bodů.

Autor: Richard Rybáček