I Béčko dorostu vědělo, že jejich cesta sezónou nepotrvá věčně. Samotný konec nastal o první dubnové neděli, kdy na posledním turnaji opět vyzvali pouze jednoho soupeře - městského rivala Slavii. Jen tak mimochodem, lídra tabulky.
Dorostenky v neděli odehrály poslední kolo letošní sezóny, které měly zpestřené pořádáním, a i přestože hrály až odpoledne, tak musely být některé na hale přítomné už v ranních hodinách. Děkujeme moc Marušce Kudelové a ostatním pořadatelům za celodenní výpomoc.
První zápas nás čekaly žraločky z Příbrami. Zápas jsme celou dobu měly ve svém držení, povedlo se několik pěkných akcí a padly i hezké góly, prosadilo se dokonce sedm různých hráček! Zvládly jsme proměnit přesilovku, bohužel jsme šanci mít nulu vzadu využít nedokázaly. Končíme 11:1, a teď už zbývá jediný zápas.
A to jeden z nejtěžších v sezóně. Čekaly nás totiž Wizardky, tým z 1. místa tabulky. Zápas byl v tempu a extrémně vyrovnaný od začátku, i když Wizardky dokázaly dotlačit míček do branky už ve 2. minutě a vedly. Dále pokračovala hra nahoru dolů, šance obou týmů zkušeně likvidovaly brankářky. Na konci 6. minuty orazítkovala břevno střela Aničky Vrbské, ta se ale o pár vteřin později mohla radovat, protože další ránou srovnala stav utkání.
Další branky přišly až ve druhé třetině, minutu po začátku se sehrála skvělá akce, kdy Klárka Cihelková vypresovala balónek, poslala na Niki Svejkovskou do rohu a ta po mantinelu posunula na Aničku Blažkovou, která nekompromisně natáhla a dělovkou z půlky vymetla všechny pavučiny. Naší následovnou přesilovku jsme bohužel proměnit nedokázaly. V čase 16:59 bohužel Wizards srovnávají, a to byla také poslední branka ze hry, ve 3 .části totiž do branek nic nespadlo, což znamenalo jediné, čekaly nás nájezdy.
Ty už jsou taková loterie, která se od hry hodně liší. Někdo to má rád, někdo ne. A my jsme v této loterii bohužel tentokrát neuspěly, ze zápasu tedy bereme alespoň bod.
Tento bod byl ale velice důležitý, zajistil nám totiž 3. místo v lize, vzhledem ke shodnému počtu bodů se Startem, který jsme 2x porazily.
Tímto dorostenkám sezóna končí. Děkujeme všem trenérům a hráčkám, hlavně tedy našim 08, které se s dorosteneckou kategorií loučí. Všechny holky udělaly za tento rok obrovský pokrok, a rozhodně neplánují se zastavit.
Autorka: Viola Froňková