PanthersNáchod
5:6(2:2,0:2,3:2)
út 15. 10. 2024 19:30 @ SH ZŠ Rudná, Pohár, 5. kolo

Pohárovou cestu mužů ukončil gól 11 sekund před koncem

Hodně hořký závěr čtvrtého kola Poháru museli skousnout muži. Ti na domácím hřišti sehráli s prvoligovým Náchodem velmi vyrovnanou partii, zdánlivě ztracený zápas dokázali v závěrečné desetiminutovce gólově srovnat, vinou nařízeného a následně i proměněného trestného střílení pouhých jedenáct sekund před závěrečnou sirénou ale s Náchodem padli 5:6 a jejich pouť soutěží tak končí.

Panteři do utkání vstupovali dobře naladěni po víkendové vysoké výhře na půdě nováčka z Říčan, Náchod naopak přicestoval coby čerstvý prvoligový účastník, jenž však na první vítězství v soutěži stále čeká. Na hřišti ale aktuální rozpoložení obou celků nebylo vůbec znát. Hrál se rychlý, atraktivní florbal se spoustou soubojů a postupem času také emocí, které zejména domácí posílaly do nepříjemných oslabení.

Jako první šli do vedení Náchodští, Panteři nicméně dokázali dvěma brankami Hudce a Mašáta ještě před koncem úvodní desetiminutovky srovnat skóre, další šance pak zůstaly neproměněny. Hosté díky tomu dokázali krátce před sirénou srovnat z první nabídnuté přesilovky, skvěle se jim pak povedl nástup do prostřední, kdy nejprve už po pěti vteřinách skóroval Vlášek, o necelé dvě minuty později pak gólem na 2:4 vyhnal Aliho z branky Puchner. S domácími navíc mohlo být ještě hůře, Urbanův trest ale zůstal nevyužit.

Co se trestů týče, tak s těmi se postupem času doslova roztrhl pytel. Krátce po polovině utkání si první přesilovou hru zahráli i domácí, uspět se jim ale nepodařilo, stejně tak neúspěšní ale byli i hosté, kteří nevyužili Mašátova sekání. Hodně sporná situace se navíc udála na samém konci druhé třetiny, kdy nejprve za katr putoval Kšír, pouhou vteřinu před sirénou byl navíc nepochopitelně a nesmyslně vyloučen brankář Kobza. Ten se při tlaku do svého brankoviště zastal jednoho z klečících spoluhráčů, do nějž bylo dvakrát nesportovně kopnuto hostujícím forvardem, za své protesty navíc obdržel i osobní trest .

Panteři tak do třetí části vstupovali s dvoubrankovým mankem, které ještě o jednu trefu zvýšil Náchod brankou Hanuše. Hostům se navíc dlouho dařilo držet Pantery na uzdě a nepouštět je do gólových situací, tedy až do chvíle, kdy byl v polovině 55. minuty vyloučen Svoboda a těsně před jeho návratem z trestné lavice konečně Skalického překonal přesilovkovou ranou Hudec. Domácí navíc chytli druhý dech a vzepjali se k mohutnému dotahování – na povedenou ránu svého kapitána navázal o chvíli poté Mašát rovnou z rozehrávky standardní situace a pouhých 62 sekund před koncem rozjásal rudenskou halu vyrovnávacím gólem Kšír.

Zdálo se tedy, že se půjde do prodloužení, místo sladké tečky ale museli domácí hráči znovu spolknout pouze hořkou pilulku. Po chybě v obraně totiž pouhých jedenáct sekund před závěrečnou sirénou pláchl domácím jeden z útočníků, jenž byl navíc zastaven nedovoleně a nařízené trestné střílení proměnil znovu sedmnáctiletý Martin Hanuš, jenž svým povedeným blafákem poslal Náchod do rozhodujícího vedení, na nějž už Panteři neměli čas nijak zareagovat.

Cesta Pražanů Pohárem tak končí ve čtvrtém kole, po porážce 5:6 přes ně postupuje prvoligový Náchod. Ten se v následujícím kole utká s vítězem duelu Pelhřimov – Chomutov, Panteři se pak mohou soustředit na nedělní domácí ligovou bitvu s Pískem.