PanthersKobylisy
5:3(2:1,3:1,0:1)
ne 10. 12. 2023 15:30 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 14. kolo

Muži v pražském derby přehráli Kobylisy

Druhou adventní neděli se mužský A-tým sešel opět na domácí půdě proti velice známému soupeři - Kobylisům. Tým nastoupil již v nových dresech, avšak bohužel bez hlavního trenéra Pápy, který měl důležitější a příjemnější povinnosti.

Úvod utkání nebyl nijak rozpačitý, oba týmy do toho vletěly, jak je jim podobné. Šance střídala šanci, ale furt ne a ne trefit brankové zařízení. První změnu ve skóre připravila naše druhá lajna, kdy Navrátil našel na půlce volného Daňka, který dělovkou z dálky prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a díky skvělé cloně Zelinky neměl gólman Paleček šanci. Kobylisy dokázaly srovnat díky proměněnému trestnému střílení. Do konce třetiny se prosadil další obránce z našeho týmu a to Prokůpek, který dostal hodně prostoru na středu.

Vstup do druhé třetiny se nám velice povedl, kdy jsme dokázali odskočit o další dvě branky z holí Kšíra (vydal se na útočnou polovinu s balonkem, poradil si se třemi bránícími hráči a jednoduše obstřelil čtvrtého blokujícího hráče krásně k tyčce) a opět Daňka (skvělá souhra Navrátila, který vybojoval balonek, s Daňkem, který využil zkušenosti a vyslal přesnou střelu). Rychlé přečíslení 3 na 2 Kobylisy vyřešily ladným a jednoduchým způsobem - pár nahrávek a poté rychlá střelba. Takzvaného "šatňáka" si pro soupeře připravil cca 20 sekund před koncem třetiny Wojnar, kdy si jednoduchou kličkou pohrál s bránícím hráčem a s přehledem propaluje kobyliského gólmana.

Také naše barvy si ve třetí třetině vyzkoušely trestné střílení, bohužel hostující gólman byl pozornější - jako kdybychom ho ty dvě předchozí třetiny rozchytali. V závěrečné třetině se toho tolik neudálo - soupeř snížil střelou od mantinelu na konečných 5:3.

Poslední utkání roku 2023 sehrajeme na venkovním hřišti u nováčka letošní soutěže - v Pelhřimově. Fanděte u onlinu, budeme Vás potřebovat!

Autor: Andrea Nováková