PanthersNáchod
8:6(2:2,4:0,2:4)
so 21. 10. 2023 16:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 7. kolo

Muži dál válí, ve šlágru kola přetlačili Náchod

Sedmé kolo Národní ligy na náš mužský A-tým čekal silnější soupeř (dle postavení v tabulce) než doposud. Dle výsledku jsme potvrdili lídra ligy, však toto vítězství se nerodilo snadno.

Úvod utkání jsme absolutně nestihli zachytit a to zejména díky nekoncentrovanosti. To nám potvrdil hned první gól soupeře, kdy jsme střídali a někteří hráči zaspali, nehlídaný hráč na středu měl lehkou práci s tím dostat balonek za záda našeho gólmana. Bohužel v návaznosti Lombino je vyloučen za nedovolené vrážení, což naštěstí soupeř nevyužil. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, kdy větší šance Náchodu likvidoval Buzík. Ovšem opět jsme nechali v obranné fázi volného hráče na mantinelu a ten prostě jen vystřelil, což bohužel náš gólman nemohl vidět. Ke konci třetiny jsme také my měli možnost početní výhody, čehož jsme patřičně využili díky střele Hudce, kterou ještě škrtnul Lombino. Druhý jmenovaný vypresoval na soupeřovi balonek, čímž ho donutil chybně rozehrávat, poté skoro v pádu nahrával do předbrankového prostoru na volného Zelinku, který měl snadnou práci (gólman Náchoda byl extrémně na levé straně brankoviště a tím odkryl svojí svatyni).

Hned první střídání druhé třetiny se nám podařilo po skvělé bekhendové nahrávce Škody zpoza branky dostat do vedení z hole Kšíra. Ovšem Lombino si šel opět sednout k pořadatelskému stolku na dvě trestné minutky. Naštěstí znovu bez obdržené branky. Nový se poté postavil k trestnému střílení, kde však na hostujícího gólmana nenašel recept. Hrubý po vzoru Škody zpoza branky nachází na brankovišti poměrně volného Vavrouška a ten navyšuje vedení. Rychlé dva góly v poslední minutce druhé třetiny zařídil Prokůpek (rychlé přenesení za brankou a střela z první) a Martinek (získaný balon po presu a opět bekhendová ťukačka na střed). Druhou třetinu jsme byli lepší a vytváření si dostatek šancí a plnili taktické pokyny.

Znovu první střídání tentokrát druhé lajny a Zelinka konečně dostává balonek za zády hostujícího gólmana. Nutno podotknout, že danou akci započal kvalitním výhozem Buzík. Soupeř dokázal odpovědět hned dvěma slepenými góly. Další výpadek, nejdříve přesilovka, která se ke konci přelila na hru 4x4 a záhy v oslabení, což už soupeř využívá a dostává se na dostřel. Následné střídání se daří třetí lajně rozehrávka po pravé straně a střelba z kapsy, kterou provedl Marhefka a taky zužitkovává své střelecké schopnosti ve prospěch svého týmu. Hostující hráč se k trestnému střílení postavil lépe a tuto herní situaci využívá. Do konce třetiny cca od 17. minuty to hostující tým zkoušel bez brankáře, ale to jsme dostatečně ubránili a připisujeme si další tři body do ligové tabulky.

Autor: Andrea Nováková