Související zápasy

Liga začala i stržům, do akce šla všechna družstva

Úvodní soutěžní kolo mají za sebou všichni hrající strži. Družstvo BLACK i přes vysokou prohru urvalo v nejvyšším koši bronz, WHITE ve třech rozdílných zápasech bralo jednu výhru a RED skončili na stříbrné placce.

BLACK brali bronz díky dvěma výhrám

21. září nás čekal první turnaj v Mladé Boleslavi, kde jsme dva zápasy vyhráli a díky tomu jsme se v daném koši udrželi i přes vysokou prohru s Tatranem.

První zápas jsme odehráli proti domácímu týmu Mladé Boleslavi. Povedl se nám vstup do zápasu, kde jsme po prvních pěti minutách vedli 3:0. Poté jsme trochu polevili a tak byl zápas nahoru a dolu. Soupeř dokázal snížit na 3:1 v první polovině. V druhé polovině soupeř dotahoval a kvůli zbytečným vyloučením jsme dostali branku a stresovali jsme se o výsledek. Nakonec to však kluci zvládli a tak jsme první zápas vyhráli 3:2.

V druhém utkání nás čekal Tatran Střešovice. Soupeř se nechal na začátku zápasu zbytečně vyloučit a tak jsme dostali možnost využít přesilovky pět na tři. Bohužel jsme však nedokázali šance proměnit a inkasovali jsme dvě zbytečné branky v naší přesilovce. Soupeř byl již od začátku utkání v zápase, byli jsme pozdě v soubojích, nestíhali a tak nás soupeř jasně tlačil. Zápas skončil nepříznivým výsledkem 8:0. Věřím, že to některým klukům otevřelo oči a viděli, že zápasy se sami nevyhrávají.

Ve třetím utkání jsme se utkali s týmem Wizards Praha. Od začátku utkání jsme byli jasně lepším týmem. Dostali jsme
se brzy do vedení i po hezkých akcích. Ke konci zápasu jsme trochu polevili a tak jsme zbytečně inkasovali 2 branky, vítězství jsme si však utéct nenechali. Koš jsme tedy udrželi.

Hodnocení trenéra:
Jednalo se o první turnaj, kde jsme mohli vidět, jak na to jsme a na čem musíme zapracovat. Myslím, že si to kluci trochu osahali a věřím, že na dalších turnajích budeme podávat i lepší výkony. Mrzí mě propad s Tatranem, kde jsme
zápas jasně nezvládli. Alespoň doufám, že si z toho kluci něco vzali a ukázalo nám to, na čem bychom měli pracovat. Jinak bych chtěl kluky pochválit, že jsme turnaj i přes marodku zvládli. Za celý turnaj bych chtěl pochválit Kubu Charváta, který za nás v každém zápase podal nadprůměrný výkon. Doufám, že v tom také bude pokračovat.

Chtěl bych poděkovat rodičům za účast a budeme se těšit na další turnaje.

Autor: Michal Derevlanyj

WHITE aneb Poprvé na stržích

Dočkali jsme se, první hrací víkend pro naši partu a začali jsme rovnou zhurta. Čekaly nás tři těžké zápasy, i když některé z nich si děláme těžké my sami.

V prvním utkání sezóny nás čekali obři z Orky. Sice jsme většinu zápasu bránili, ale byly k vidění pěkné akce z naší strany a to je hlavní důvod, proč to vlastně děláme.

Druhý zápas zůstane hodně lidem v paměti. Boleslav dorazila pouze v počtu 5+1 a podle toho ten zápas také vypadal. Bohužel se naši borci naladili na stejnou vlnu jako náš soupeř a předvedená hra neodpovídala našemu standardu. V půlce jsme soupeři dokonce půjčili Banána, ten si vyzkoušel rychlý střídavý start. Naštěstí ani to nám výhru nesebralo a my jsme slavili první tři body v lize.

Zápas o umístění jsme hráli s pražskou Slavií a konečně se u kluků začala ukazovat bojovnost a chuť soupeřovi zatopit. Soupeř si však zápas pohlídal, ale my posbírali mnoho zkušeností, na kterých budeme stavět.

První turnaj se tedy nachází v učebnicích dějepisu a my vyhlížíme ty další. Věříme, že pokud kluci budou chtít, čeká je světlá florbalová budoucnost. Děkujeme rodičům za podporu a speciální poděkování míří Mikuláši Hejnyšovi a Kubovi Uherkovi za to, že nás doplnili a nenechali nás ve štychu.

Autor: Matěj Ďurina

RED na úvod stříbrní

První zápas v sezóně proti Žralokům z Příbrami začal skvěle, když svojí chytrost předvedl Jakub Jan Uherek a otevřel skóre na 1:0. Panthers se ale neradovali moc dlouho, jelikož soupeř snížil už o dvě minuty později, ve druhé půli se navíc zlepšil, začal trestat naše chyby a nakonec se radoval po výsledku 3:5.

Druhé utkání začalo daleko opatrněji, snažili jsme se dělat co nejméně chyb, což se dařilo a navrch v přesilovce otevřel skóre Mikuláš Hejnyš, čímž stanovil poločasové skóre na 1:0. Ve druhé půli nás hodně podržel Mára Filip, bez jehož zákroků by soupeř jistojistě nějaké ty góly přidal, navíc se znovu prosadil Mikuláš Hejnyš, který obdržel balonek do běhu a brankáře soupeře překonal parádním zorro trikem. Soupeř sice nakonec dokázal snížit, bylo to až v samém závěru a výsledek tentokrát hrál v náš prospěch, vyhráli jsme 2:1.

Třetí zápas byl nakonec tím nejjednoznačnějším. Diváci viděli třináct gólů, z toho deset z našich hokejek, dobrou polovinu pak sám obstaral nezastavitelný Kuba Uherek, ke kterému se přidal dvougólový Mikuláš Hejnyš a po jedné trefě zaznamenali Honza Krečmer, Patrik Buchtela a Mikuláš Jelínek. Vítězství 10:3 znamenalo i konečné druhé místo ve skupině a už se společně těšíme na další turnaj!

Autor: Marek Leiš