Související zápasy

Junioři vstoupili do ligy dobře, povedený začátek kazí prohra v Milevsku

Po nepovedené baráži s Bulldogs čekala na juniory základní část 1. ligy – ta přinesla na úvod jak plzeňský dvojboj, tak výjezd na jih Čech. Kolik bodů si Panteři připsali do tabulky?

Slibný začátek, dva rozdílné zápasy odnesly tři celky Plzně

Úvodní klání se odehrála jen pár dní po zmiňované baráži a do Rudné přijely hned tři výběry Plzně – v sobotu se zde představila Akademie složená z hráčů místního FbC a Slavie, nedělní bitva pak proti sobě svedla ve zvířecím souboji Pantery a Gorily. A zatímco proti Akademii se Pražané spíše trápili, Gorilám nadělili pořádný debakl. Ale popořadě…

Právě v sobotu to totiž zkraje vypadalo, že se neúspěch v baráži na domácích hlavách nepodepsal. Červeně odění se dostali brzy do vedení a za stavu 3:0 v polovině 14. minuty se už mohlo zdát, že je o osudu zbytku bitvy rozhodnuto. Jenže tak jednoduché to svěřenci Lukáše Jenšíka a Dominika Hudce neměli – hosté se ještě před koncem úvodní periody dostali na dostřel jediné branky a stejná odpověď přišla i po dalším navýšení z hole Ježka.

Ještě více problémů přišlo v závěrečné třetině, kdy nejen, že plzeňští akademici dokázali srovnat, ale navíc skóre otočili záhy ve svůj prospěch. Vzrůstající tlak sice Panthers branku dlouho ne a ne přinést, pomohlo jim až vyloučení Sobka pět minut před koncem, díky němuž zužitkoval přesilovku Linha. Remízový stav pak navíc definitivně zvrátil v domácí prospěch Motl a byť si ve stejný čas, tedy nějakých 80 sekund před sirénou hosté vzali time-out, s porážkou 5:6 už nic nenadělali.

Zatímco v sobotu se skóre rozjíždělo postupně, neděle byla i z juniorského florbalového pohledu velká divočina. Posuďte sami – už na konci osmé minuty si Gorily braly time-out, Panteři v tu chvíli vedli 3:2, stihli pohrdnout trestným střílením a zajímavý byl průběh i z pohledu statistik, neboť se u žádného z pěti branek neobjevilo jedno jméno dvakrát. Plzeňský timeout ale hostům paradoxně spíše uškodil a ti tak do konce první periody inkasovali ještě dvakrát, nevěděli přitom, že to je teprve začátek gólového uragánu.

I druhá třetina totiž přinesla pět branek v jejich síti a byť sami třikrát skórovali, na průběžném výsledku 5:10 to nic nezměnilo. Definitivní hřebíček do plzeňské rakve navíc Panteři zatloukli ve třetí části, kdy přidali další čtyři trefy, soupeři dovolili jedinou a v poklidném tempu si došli pro jasné vítězství 14:6. Úvodní víkend tedy lze považovat za úspěšný.

Autor: Tomáš Pauček

Klopýtnutí na jihu Čech, o body obralo pantery Milevsko

Na juniory čekal další víkend plný florbalového dobrodružství, tentokrát navíc i s výjezdem směrem na jih.

Od prvního zápasu v Milevsku jsme očekávali dlouhé dobývání domácí branky a tvrdou hru soupeře. Jak se ukázalo, tak předpoklady byly správné a po celý zápas jsme měli balonek pod kontrolou, bohužel nás ale zároveň trápila slabá produktivita. I přesto jsme se drželi ve vedení a když už se zdálo, že dovedeme zápas do vítězného konce, tak přišel náš zbytečný zkrat a nechali jsme Milevsko zbytečně vyrovnat. V prodloužení byl navíc soupeř šťastnější a uzmul druhý bod do tabulky.

Hned druhý den jsme navíc znovu vyrazili do Českých Budějovic a musím říct, že nás soupeř nejen svou houževnatostí překvapil. Dostal se do vedení, hrál skvěle do těla a velmi dobře držel míček. Musím uznat, že v polovině zápasu jsem si říkal, že je soupeř lepší než my a záporné skóre se bude otáčet jen těžko. Změnili jsme ale pár věcí, zkusili domácí v některých věcech překvapit a to nakonec vyšlo – naši borci ukázali v tu chvíli velkou morální sílu a i přes nepříznivý vývoj dokázali skóre otočit a dotáhnout do vítězného konce.

I tak ale musím víkend bohužel hodnotit negativně, protože jsme ztratili dva body do tabulky. Doufám, že se příště ukážeme v lepším světle.

Autor: Lukáš Jenšík