BohemiansPanthers
3:2(0:0,2:1,1:1)
so 19. 10. 2024 10:00 @ Exe Sport Arena, 2. liga dorostenek - skupina 3, 3. kolo

Dorostenky těsně podlehly posíleným Bohemians

V sobotu dopoledne naše dorostenky nastoupily proti silnému týmu FBŠ Bohemians, který do zápasu nasadil jedenáct hráček z áčkových týmů dorostenek a starších žákyň. V Exe aréně se očekával vyrovnaný a náročný zápas, ale holky šly do utkání s jasným cílem – podat co nejlepší výkon a soupeři nic nedarovat.

Od začátku zápasu bylo jasné, že se na hřišti střetly dva kvalitní týmy. První třetina byla plná šancí na obou stranách, ale žádná z nich neskončila v síti. Naše hráčky se nebály hrát aktivně, tvořily si dobré příležitosti a držely soupeře pod tlakem. I přesto se ale stav po první třetině nezměnil – 0:0.

Do druhé třetiny jsme bohužel nevstoupily nejlépe. Dvě chyby v rozehrávce soupeř ihned potrestal a najednou jsme prohrávaly 0:2. Holky však ukázaly vnitřní sílu a nepolevily v tempu. Anička Vrbská se skvělým sólem dostala za obranu soupeře a snížila na 1:2 krásnou střelou nad nohu gólmanky. Bylo jasné, že zápas je stále otevřený.

Ve třetí třetině hráčky Bohemians opět rychle skórovaly a zvýšily na 1:3. Panterky ale znovu našly odpověď. V polovině třetiny Markéta Vejvodová po dobře načasované dorážce snížila na rozdíl jediné branky – 2:3. V tu chvíli jsme cítily, že máme šanci zápas ještě otočit, protože jsme měly hru pod kontrolou a soupeře jsme tlačily.

Bohužel, i přes veškerou snahu a bojovnost se nám už nepodařilo vyrovnat. Konečný výsledek 2:3 byl sice zklamáním, ale zanechal v nás pocit, že jsme soupeře přehrávaly. Zápas rozhodly dvě chyby na začátku třetin a nevyužité šance, ale celkově jsme byly kvalitním soupeřem. Z tohoto utkání si odnášíme sebevědomí a motivaci do dalších bojů – víme, že máme na to, abychom takové zápasy vyhrávaly.

Autor: Pavel Skazko