C-POWER na úvod nadělovalo

Družstvo C-POWER do prvního turnaje sezóny 24/25 naskočilo v obměněné sestavě, omluvenku poslal následující trojlístek hráčů: Roman Školník (rodinná trachtace), Vojtěch Šafránek (narození potomka - dodatečně gratulujeme) a gólman Martin Hruška (dovolená s jednostopým vozidlem).

Mezírky v sestavě byly záplatovány poměrně nadstandardními jmény, tou nejvzácnější byl světlovlasý čahoun, elitní obránce mužského áčka David Mašát, který den před turnajem řídil výhru svého mateřského družstva proti TBC KD v Národní lize. Další dvě pozice obsadili Marfi a Kobzič.

Pro Kobziče byl první duel proti SSK Future opravdu peprný, síly v bráně změřil se svým dlouholetým trenérem Vaškem Zavadilem (trenér gólmanů Panthers Praha). Samozřejmě se sluší dodat, ze Kobzič právě Vaškovi děkuje za zmařenou letní přípravu, na které ho jeho trenér naprosto “zničil” a vazy v kotníku mu vypověděly službu. Po zdlouhavé rekonvalescenci musí sbírat minuty v bráně na rezervních kategoriích, aby dohnal tréninkové manko (nebo Mango?:-)).

Pojďme již k samotnému zápasu proti SSK Future!

Hned úvodní slovo DK obsahovalo značnou nepřesnost (Což se dá aplikovat i na samotnou naši hru), bystří analytici z našich řad rozporovali tvrzení, ze jsme našeho prvního soupeře ještě neporazili (Takže pro ujasnění, porazili, 3.2. 2024). V čem se David nemýlil, byl apel na Kobziče, aby si kryl střely do horních koutů branky, kam většina střel našich soků mířila, nebo byla adresována.

Tempo bylo na začátku vysoké. Všichni chtěli dokázat, že na čelo tabulky patří, jak týmové, tak individuální. Toto se povedlo držet nejvíce první dvě třetiny mužstvu C Power a speciálně první lajně, což zajistilo premiérové vítězství pro Panthers Praha. Poslední dějství se už víceméně dohrávalo, skončilo smírně 2:2. Tempo tomuto faktu odpovídalo. Nakonec bych chtěl zmínit uklouznutí Patrika Míky po mokré palubovce v přesilovce. Tento akt vykouzlil úsměv skoro všech v hale a velmi se na něj vzpomínalo u brzkého oběda po zápase. Opačné, poměrně chmurné emoce šířili arbitři utkání svými výroky. Musím pochválit většinu týmu, že rozhodnutí brali s nadhledem a soustředili se na naši hru!

Štepka za Mašiho (díky za super výkon) a jde se na to!

Na zápas s Blue Horses Stochov se tým C-POWER velmi těšil, obzvlášť sběrači bodíků byli natěšeni na tento zapas jako Pavel na zákusek a horkou čokoládu se šlehačkou, které si Pája poručil v mezidobí zápasů v nedaleké kavárně.

Mlsouni zaznamenali v první třetině gólový půst, po prvním zvuku časomíry byl zaznamenán hubený náskok 1:0. Lídr naší první formace David Polcar o první přestávce sliboval, ze teď se gólostroj rozjede. A to se opravdu stalo.

Do konce zápasu panteři utavili dostihové koně ze Stochova a nasázeli dalších devět branek, což znamenalo druhé vítězství v turnaji.

Nakonec poslední zajímavosti: Blue Horses Stochov nastoupili v oranžových dresech. Rozhodčí v černo-bílé kombinaci. Shodně jako panteři. Peterko zaznamenal 4 body za 11 minut. Hráči #25 Danielu Kverkovi na konci utkání došla psychická odolnost.

Shodně jako Kobzičovi po soupeřově druhém gólu.

Toť za mne vše, věřím, že Vás článek bavil. Nakonec bych Vás rád pozval na následující dvojkolo do Černošic proti opravdu silným soupeřům.

Autor: Patrik Míka