Čisté konto v první bitvě, ve druhé už rezervní ženy padly

Ženský rezervní tým se na svůj první turnaj sešel v dopoledních hodinách v nedalekém Berouně. Počet hráček byl velice optimální, což se z kraje sezony stávalo v minulých letech málokdy (mrk mrk). Pro letošní sezonu můžeme přivítat zpět Barču Jelínkovou (kouzelnici s míčkem) a Týnku Míkovou (neohroženou zeď v brankovišti). Zaznamenaly jsme také nováčka v našem týmu a to Jíťu Jedličkovou z Plzně.

Původní počet 11+1 hned před první zápasem upravila Čoko, která mírně zaspala a nevyšlo jí dorazit. Čápa standardně dorazila těsně před utkáním (ale o tom jsme věděly), takže k prvnímu buly proti pořádajícím Prague Tigers Nehvizdy B nastoupilo 10+1 statečných. V první třetině bylo znát, že ranní zápasy nejsou nic pro nás a že vždy v první třetině se spíše rozběháváme a rozkoukáváme. O úvodní branku utkání se postarala naše nová Jíťa. Soupeřky jsme téměř k ničemu moc nepustily a Týnka měla v brankovišti poměrně klid. Konečný stav 3:0 pro naše barvy.

Jelikož jsme mezi zápasy měly větší časový rozptyl (2 zápasy pauza), tak se většina týmu odebrala do restaurace přímo v hale a užívala si ještě poslední doušky sluníčka.

Druhé utkání bylo takové dosti specifické s ohledem na soupeře a známé tváře na jejich soupisce. Naše sestava zůstala stále na počtu 10+1, však se vyměnila Mirečka, která musela odjet na pořádání CE ligy juniorů, a za ní přijela Čoko (ano, na druhý zápas zvládla vstát). Úvodní třetinu jsme totálně prospaly a taky se to poznamenalo na skóre, což už se pak těžce dotahovalo, i když jsme se co nejvíc snažily. Nutno podotknout, že jsme velice kvalitně a sebejistě odbránily oslabení v polovině utkání a i z něj pohrozily vstřelením branky.

Další turnaj nás čeká hned první říjnový víkend, kdy opět budeme vstávat velice brzo.

Autor: Andrea Nováková