Ženy o víkendu neuspěly, padly s Tigers i SKV

Úvodní, hned dvojité ligové derby skončilo pro prvoligové #princezny dvěma porážkami. Panterky sice jak s Prague Tigers, tak i proti Vinohradům sehrály vyrovnanou partii, své soupeřky ale v obou případech pustily do vedení a z víkendu tak neberou ani bod.

Hned první kolo v Nehvizdech přineslo bohatou gólovou nadílku. Oba celky sice zprvu vypadaly, že hrají na jistotu, vždyť v průběhu první a druhé třetiny viděla hrstka fanoušků na tribunách pouhé čtyři trefy, z nichž tři patřily domácím hráčkám, ofenzivní stavidla ale v závěrečném dějství povolila. Hlavní podíl na tom měla domácí forvardka Balejová, která nasbírala celkem pět kanadských bodů a právě ona na konci 44. minuty zvyšovala průběžné skóre na 4:1 pro Tigers. Panterky nicméně nesložily zbraně a utkání dokázaly zdramatizovat, zejména díky Pavlicové, která v rozmezí tří minut dvakrát rozvlnila síť a snížila na rozdíl jediné branky.

Gólové hody nicméně pokračovaly dál a netrvalo dlouho, než se znovu prosadily domácí hráčky – nejprve Hamerníková a poté svým třetím sobotním zásahem Balejová. #princezny sice ještě dokázaly pět minut před koncem korigovat trefou Bočkové, závěrečný tlak jim ale nevyšel, naopak inkasovaly ještě jednou a v úvodním utkání nové sezony tak padly 4:7.

Šanci na nápravu měly hned druhý den, kdy je po dvou týdnech čekala repríza pohárového utkání s SKV, kde se, taktéž po velmi atraktivním průběhu, radovaly právě žlutočerně oděné hráčky Vinohrad. Ty zároveň tento duel věnovaly svým sponzorům do hlediště přilákaly necelou stovku diváků, kteří mohli sledovat zajímavou bitvu okořeněnou osmi trefami. Tu první ocenili zkraje sedmé minuty spíše domácí fanoušci, jejich radost ale o pár desítek sekund později zmrazila v přesilovce Staňková a když se o osm minut později prosadila Pavlicová, šly Panterky poprvé v nové ligové sezoně do vedení.

To navíc znásobila v polovině druhé třetiny svou druhou trefou Staňková, hostujícím hráčkám se navíc dařilo i nadále udržovat domácí obranu ve stavu trvalé pohotovosti a byť i Vinohrady rychle korigovaly jednou trefou, k další změně skóre zatím nedošlo. To se změnilo až ve třetí části, do níž SKV nastoupilo ve zúžené sestavě a efekt to mělo okamžitý, už po dvaasedmdesáti sekundách totiž na 3:3 srovnala Bartošová. Vinohradům se navíc povedlo postupně převzít otěže hry a #princezny měly co dělat, aby odolaly jejich nájezdům. To se nakonec nepovedlo a vedoucí trefa soupeřek navíc přišla v nejhorší možný čas, tedy necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou, prosadila se navíc expanterka Vesecká.

Její zásah se nakonec ukázal jako rozhodující. Hostující hráčky už na něj nedokázaly ve zbylém čase nalézt odpověď, situace byla navíc o to vážnější, že jen o dvaadvacet sekund později přidaly Vinohrady pátou branku. Závěrečný tlak už nepřinesl ani korekci skóre, které se tak zastavilo na hodnotě 5:3 ve prospěch žlutočerné kombinace a Panterky tak podruhé za víkend vyšly bodově naprázdno. Šanci na zisk prvních bodů pak mají až za dva týdny, kdy se představí na dobře známé půdě Slavie Plzeň.