Těsné starty Dorostenek

Dorostenky o víkendu vyrazily na svůj první turnaj sezóny, který se odehrával na Kladně (to je to město!). Sraz měly hned ráno v 9 hodin, a i když je čekal náročný den, počasí bylo na jejich straně – slunečné ráno naznačovalo, že půjde o krásný a teplý den. Holky byly plné odhodlání a připravené pustit se do zápasů.

Zápas s Kolínem jsme bohužel prohráli těsně 4:5. Dostali jsme laciné góly, které nás mrzí, a i když jsme do zápasu šli s cílem vyhrát, vlastní chyby nás stály lepší výsledek. První třetina byla spíše oťukávací a padl během ní jen jeden gól v náš neprospěch. Ve druhé třetině už to bylo gólově bohatší – celkem padlo 6 branek, z toho bohužel 4 do naší sítě. Tato část zápasu nám moc nevyšla a do třetí třetiny jsme vstupovali se ztrátou tří gólů. Stáhli jsme hru na 2 lajny a začali soupeře tlačit, což nám pomohlo dotáhnout se na rozdíl jednoho gólu. Bohužel ani při hře v šesti se nám nepodařilo vyrovnat, a tak jsme odešli s nejtěsnější možnou prohrou. Do dalšího zápasu se musíme poučit z chyb a od začátku na soupeře vlítnout s větším nasazením.

Druhý zápas byl mnohem povedenější než ten první a dovedli jsme ho do vítězného konce s výsledkem 4:3. Tempo zápasu bylo rychlé a holky hrály opravdu hezky. I když jsme v první třetině opět dostali jediný gól třetiny a prohrávali tím 0:1, během druhé třetiny se nám podařilo srovnat na 2:2. Dokonce jsme měli nájezd, který bohužel neskončil gólem, ale stále jsme se drželi ve hře.

Ve třetí třetině jsme otočili zápas v náš prospěch, ale pár minut před koncem, při vlastní přesilovce, soupeř po naší chybě vyrovnal. Naštěstí jsme v té samé přesilovce dokázali znovu skórovat a odskočit do jednobrankového vedení. To jsme si udrželi až do konce zápasu a mohli jsme se radovat z vítězství.

Máme velkou radost z naší hry a holky předvedly skvělý výkon, na který budeme chtít navázat na dalším turnaji.

Autor: Pavel Skazko