Související zápasy

Závěrečný turnaj Mužů C

Kokrhání kohoutů budilo pastevce na práci, ale dělníci florbalu z Mužů C již byli nastoupení na svůj první sobotní zápas. Na zápas se i tak sešlo pár fanoušků z řad manželek a přítelkyň.

V prvním utkání jsme se střetli s týmem Black Angels B. Jedná se o tým, který se nachází na osmé příčce v tabulce, ale věděli jsme, že to může být silný soupeř, který využije posily z elitní kategorie.

Nedošlo ještě ani k prvnímu písknutí zápasu a halou se linul závan alkoholového oparu. Soupeř začal stejným způsobem, jako když se scházíme na hodiny klavíru. A po necelých třech minutách již prohrával 0:2, kdy se trefil Polci a Doméz. Black Angels mělo pár šancí po našich chybách, jinak se celá třetina odehrávala na jednu stranu a kluci z bývalého Panthers A drtili soupeře. Na konci třetiny svítilo skóre 4:0 a to jen z toho důvodu, že nám to tolik nestřílelo.

V druhé třetině jsme dostali ledovou sprchu a během dvou minut svítilo na tabuli 4:3 a tlak BA začal stoupat. Po pěti minutách bylo srovnáno. Věděli jsme, že zápas je v našich rukou a hned po chvilce bylo vedení zpět na naší straně. Do konce druhé třetiny jsme navýšili vedení o další dvě branky.

Třetí třetina se odehrávala dost podobně jako ta první a i když soupeř přidal jednu branku, tak jsme sázeli jeden gól za druhým. Celkově jsme odehráli zápas 11:5, který připomínal náš pondělní trénink.

Po vzoru Tatranu Střešovice jsme si udělali „pouze“ dopoledne v Karibiku a začala sezona opalování. Kufry s opalovacím krémem ale zůstaly doma. K tomu jsme si dali pár piv od místního stánkaře a bavili se zábavou s rodinkami.

Druhý zápas jsme hráli proti našemu kamarádovi a bývalému spoluhráči Jirkovi Krůškovi. Zápas proti Sokolům z Vinohrad C začal pro nás velmi dobře a po minutě jsme vedli. Soupeř byl ale celou dobu velmi nepříjemný a drobnými fauly, které rozhodčí této kvality nemají šanci vidět, si došel pro srovnání. V následujících minutách po odebrání míčku na půlce se objevila nepochopitelně zvednutá ruka. Již po několikáté v této sezoně se dvouminutový trest odvolal a chvilku potom jsme jeli nájezd, který jsme neproměnili.

Druhou třetinu jsme přidali další góly, kdy se trefil Koli, Slady a Vojta. Vojtův gól byl opět neskutečný vikýř (dává na každém tréninku). Po našem odvolaném trestu a vyloučení jednoho ze soupeřů začalo nezvládání situace ze strany zeber a jejich kompenzování kompenzací. Drobné fauly se začaly stupňovat a drobné potyčky vytvářel i Jiřin Krůšků, který se lehce chytnul s Polcim a pak i s Domézem.

Třetí třetinu začaly Vinohrady tlačit své výpady do brány. Během následujících minut byly tyto výpady úspěšné a bylo to 4:2. Rychle jsme se z toho oklepali krásným lobem na hůl Lukáše Pokorného, který se nemýlil a gólmana překonal krásnou kličkou. Vinohrady ještě zvládly dát jeden gól, ale to již bylo vše a konečný stav byl 5:3.

Víkend a poslední turnaj za 6 bodů! OFF SEASON

Na konec bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům, někteří z nich i kamarádi, což po posledním turnaji není mnoho, za skvělou a zábavnou sezonu a zároveň i všem, kteří nám pomohli a přišli doplnit naše prořídlé formace.

Celkově to dělá čtvrté místo v tabulce Regionální ligy mužů se 49 body a do příští sezony je cíl jasný a to být na postupovém místě. Gratuluji všem k překonaným milníkům (Pavel je všechny už má).

Kdo by chtěl vidět, jak rozdáváme radost, tak nás může vidět na blížících se jarních a letních turnajích.

Na všechny se těším na letní přípravě s naším kondičním trenérem Lukášem Pokorným v úterý na oválů anebo na pivku u grilu a sluníčka.

Autor: Peter Kölbl